Faber - BIOS HFH X 32

Strona Główna » Menu Główne » AGD » Okapy » Okapy przyścienne » Faber - BIOS HFH X 32

BIOS HFH X 32


Nowość technologiczna ! Mały okap przyścienny (średnica 32 cm), system HFH.

UWAGA!   Ze względu na zastosowaną technologię okap nie ma potrzeby, ani możliwości przyłączenia do duktów powietrznych. Pracuje tylko w wersji "pochłaniacz".

Wszechstronny i dynamiczny mini (średnica 32 cm) okap cylindryczny BIOS.


Okap wyposażony jest w silnik Energy oraz innowacyjny, niezwykle skuteczny system oczyszczania powietrza  HFH  oparty o nowoczesny filtr z węglem aktywnym.  
Nasza konkurencja często pokazuje wyniki skuteczności filtracji swoich okapów na poziomie 70%. Podawane wyniki, czesto nie pochodzą z niezależnych laboratoriów. „Zwykły” okap (również Faber) z założonymi filtrami z węgla aktywnego pochłania ok. 60% oparów. Okapy Faber z filtrem HFH pochłaniają ok. 93% zanieczyszczeń, co jest potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium niemieckiej organizacji certyfikującej - TÜV.


W porównaniu do tradycyjnych, płaskich filtrów węglowych, nowy filtr ma kształt cylindryczny.  Przy normalnym użytkowaniu należy go co 6 miesięcy umyć w zmywarce. Każde mycie obniża skuteczność pochłaniania filtra o ok. 5%. Zatem dopiero po 3 latach użytkowania osiągniemy poziom "zwykłego" okapu z filtrami z węgla aktywnego. Okap będzie nadal, skutecznie pracował. Filtr HFH ma 2 warstwy, które  zawierają mikrocząsteczki węgla aktywnego „przyklejone” do tkaniny , którą trzymamy w ręku. Nie są to luźno wrzucone kulki węgla, jak w przypadku "zwykłych" filtrów węglowych i dlatego można je czyścić w zmywarce.

W związku z charakterem okapów HFH , które nie wymagają skomplikowanych połączeń z duktami powietrznymi (mała powierzchnia styku ze ścianą)  należy pamiętać, że przewód przyłączeniowy musi wystawać ze ściany dokładnie tam, gdzie jest montowany okap.  Nie ma możliwości eleganckiego ukrycia kabla jeśli będzie wypuszczony ze ściany trochę z boku, albo z góry. Musi wchodzić w „plecy” uchwytu montującego do ściany.

Filtr HFH jest w zestawie.


Poziom prędkości

Wydajność m3/h

(wg. IEC61591)

Głośność dB(A)

(wg. IEC60704-3)

I

165

53

II

245

61

III

300

65

Intensywny

330

67

Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".

 

Właściwości

System skutecznej filtracji HFH
Zespół wentylatora Energy
Oświetlenie diodami LED


Parametry

EAN: 8015139039274
Kod urządzenia: 110.0255.502
Kolor: inox
Szerokość: 32 [cm]
Styl: nowoczesny
Wykończenie: inox
Sposób montażu: przyścienny
Średnica wylotu: 15/12 cm
Dodatkowe informacje: sterowanie: elektroniczne; oświetlenie: 2xLED; typ filtra: kasetowy do mycia w zmywarce